Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Warto obejrzeć i posłuchać

Rajd Środowisk Trzeźwościowych dookoła Polski

Rajd Środowisk Trzeźwościowych dookoła Polski

Rowerzyści jadą pomimo deszczu, słońca czy innych przeciwności. Dążą do celu, który sobie wcześniej ustalili. Takie działanie ma sens i sprzyja harmonii życia.

Rowerzyści jadący w tegorocznym Rajdzie dookoła Polski, przyjechali do nas w piątek 15.07. z Ustki. Dzień poprzedzający ich przyjazd do Lęborka był szczególnie ulewny. Nie było mowy o wycieczce nad morze. Ale już kolejny dzień, kiedy jechali do Lęborka był prawie bezdeszczowy. Lębork przywitał ich słoneczkiem, pysznym obiadem, ciastem i oczywiście grupą wiernych klubowiczów. Po raz kolejny wspominaliśmy poprzednie lata, przygody na trasie i nowinki z całego roku. Pogoda ducha , uśmiechy i radość ze wspólnego spotkania była wszechobecna. Przyjazd do naszego miasta pozostaje w ich pamięci, o czym informują nas co roku.

Dziękujemy Wam za kolejne spotkanie i życzymy siły, wiary i miłości na każdy dzień. Jesteśmy z Wami!!!

XX Rocznica Klubu Abstynenta "Odnowa"

XX Rocznica Klubu Abstynenta "Odnowa"

 


XX Rocznica Klubu Abstynenta " Odnowa"

Takiej rocznicy nikt z nas chyba się nie spodziewał. Byliśmy pełni obaw czy przyjadą goście i czy udzwigniemy ciężar przygotowań. Było dużo pracy, jednak podział obowiązków bardzo nam pomógł.

Goście zaproszeni dziękowali nam za wieloletni wkład w pomaganie osobom uzaleznionym i członkom rodziny.

Doceniona została nasza codzienna praca . To dla nas bardzo ważne. Wspomnienia z początków istnienia Klubu Abstynenta były przeplatane pięknym akcentem muzyczno- wokalnym zespołu Retro- Bend z Potęgowa. A na zakończenie smakowaliśmy przepyszny tort, upieczony przez cukiernię z Bożego Pola.

W drugiej części dnia zaplanowae zostały obchody XXX rocznicy Ruchu Trzeżwościowego w Lęborku. Gościem szczególnie oczekiwanym był Felek z Warszawy.

Wzruszenie, poczucie spełnienia, radość i potwierdzenie słusznych wyborów towarzyszyło nam jeszcze długo.

Małe Ciche 2016

Małe Ciche 2016

Wyjazd na Zlot Abstynencki w Małym Cichym

Wyjazd na tegoroczny Zlot Rodzin w Małym Cichym przeszedł już do historii, ale jego uczestnicy nadal go wspominają. Był bowiem szczególny ze wzgledu na atrakcje proponowane przez organizatorów. Były bardzo ciekawe warsztaty plastyczne, muzyczne, zajecia sportowe, wykłady z osobami, które przez całe zycie doskonalą sie w sztuce pomagania osobom cierpiacym. Były tez wycieczki w góry ( Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Chochołowska ). Niektórzy z nas cieszyli sie też z wyjazdu do Zakopanego i term  w Bukowinie Tatrzańskiej. Uśmiechy, radość i pogode ducha mieliśmy wypisane na twzrzy, co widocznie zauważył jeden z lokalnych reporterów i poprosił nas o wywiwad.

Cudowny odpoczynek, piękno gór, integracja  to było " coś" na co długo czekaliśmy.

dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które umożliwiły nam tegoroczny wijazd.

Sezon rowerowy otwarty.

Sezon rowerowy otwarty.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Rowerowym - LEW LĘBORK pokonaliśmy trasę z Lęborka do Krępkowic aby rozpocząć wiosenny sezon rowerowy.

Wigilia Klubowa

Wigilia Klubowa

I tak powoli dotarliśmy do kolejnej klubowej Wigili. Jak co roku przybyły ważne dla nas osoby z Urzędu Miasta Lęborka, zaprzyjaźnionych gmin a także osoby, które pomagają nam abyśmy w naszym trzeźwym życiu dbali zarówno o umysł, ducha ale także ciało. To zupełnie nowe podejście do trzeżwienia, wcale nie takie łatwe i oczywiste. Ale przecież wszystko przed nami. Radowaliśmy się ze wspólnego spotkania i z nadzeją wchodzimy w Nowy 2016 Rok

Wygenerowano w sekund: 0.12
605,217 unikalne wizyty