Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

XXII Jasnogórskie Spotkania Anonimowych Alkoholików

Spotkania
Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sierakowicach zorganizowały wyjazd do Częstochowy blisko 50-osobowej grupie. Uczestnikami były osoby uzależnione od alkoholu, ich rodziny i sympatycy ruchu trzeźwościowego.

Tegoroczne XXII Spotkania Anonimowych Alkoholików przebiegały pod hasłem: "Z pokorą i nadzieją tworzymy jedność". W dwudniowym zjeździe uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób.
Spotkania celowo nie są nazywane pielgrzymką, ponieważ na Jasną Górę przybywają nie tylko ludzie wierzący. Głównym elementem programu są mityngi: "AA" dla anonimowych alkoholików, "Al-Anon" dla członków rodzin anonimowych alkoholików, "DDA" dla dorosłych dzieci alkoholików, czy "Al-Ateen" dla młodszych dzieci alkoholików. Było też spotkanie Anonimowych Żarłoków.

Spotkanie można określić jako jeden wieki otwarty mityng. Każdy z uczestników - zarówno osoby uzależnione, jak ich bliscy - znalazł wsparcie i pomoc.

Na przygotowanej prezentacji twórczości artystycznej związanej z ruchem AA, uczestnicy mogli zaopatrzyć się w publikacje dotyczące uzależnień i walki z nałogami.
Zjazdowi towarzyszył bogaty program religijno-kulturalny, m.in. droga krzyżowa po jasnogórskich wałach czy koncert zespołu "Vox Eremi" ojców paulinów z Krakowa-Skałki, apel jasnogórski oraz msza św. celebrowana na szczycie Jasne Góry pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy.
Biskup m.in. gratulował uczestnikom chwil przeżytych na trzeźwo i podejmowanych wysiłków, by wytrwać w trzeźwości.

Całemu spotkaniu towarzyszyła piękna pogoda, co ułatwiło nam poznać nowych ludzi, podzielić się doświadczeniami, rozmawiać o trudnościach. Udział w takich spotkaniach wzmacnia nas i dodaje siły w walce z nałogami. Wspólny wyjazd pomaga nam w integracji naszych środowisk.

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą kobiet i mężczyzn, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wspierają się, aby rozwiązać swój problem i pomagać innym w zmaganiu się z nałogiem.


Zdjęcia oglądaj w galerii.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,592,156 unikalne wizyty