Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

List otwarty

Informacje
Do Wszystkich Firm, Instytucji oraz Osób Prywatnych,
Którym Trzeźwość Naszego Społeczeństwa
Leży Głęboko w Sercach

 

W związku z ciągłym rozwijaniem nowych form działań Klubu Abstynenta, wdrażaniem w jego ramach programów profilaktycznych w zakresie uzależnień od alkoholu oraz wzrastającym zainteresowaniem w sprawie uzyskania pomocy w naszym stowarzyszeniu, zwracamy się do Państwa o rozważenie możliwości udzielenia nam pomocy finansowej.

Klub Abstynenta oferuje mieszkańcom naszej społeczności alternatywę w postaci różnych bezalkoholowych form spędzenia czasu i zabawy, aby w ten sposób propagować trzeźwy styl życia w środowisku lokalnym. Ponadto poprzez realizowanie programów profilaktycznych w Punkcie Konsultacyjnym przy Klubie Abstynenta stworzyliśmy na terenie naszego miasta i okolic centralny ośrodek informacji i pomocy dla osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu.

Koncepcja ta powstała w wyniku analizy problemów alkoholowych w mieście i okolicy oraz rzeczywistych potrzeb ludzkich. Opierając się na znowelizowanej ustawie o rozwiązywaniu problemów alkoholowych i idąc za tą ustawą  miejsko-gminnym programem, pragniemy uzupełnić na naszym terenie lukę w tym zakresie.

Posiadamy lokal przy ul. Bolesława Krzywoustego 1, w którym staramy się stworzyć właściwe warunki pracy profilaktycznej i odpowiednią miłą atmosferę. Wszystkie prace możliwe do wykonania we własnym zakresie realizujemy opierając się na społecznej pracy członków klubu. Nie szczędzimy własnych środków i materiałów.

Pomimo dotacji z budżetu Burmistrza Miasta Lębork na zasadnicze potrzeby związane z prowadzeniem i funkcjonowaniem Klubu Abstynenta „Odnowa” realizacja założeń statutowych dyktuje wiele potrzeb. Własne fundusze nie pozwalają na zapewnienie środków do realizacji wszystkich cennych inicjatyw stowarzyszenia takich jak prowadzenia spotkań, szkoleń i wielu innych form oddziaływania na szersze środowisko, służących edukacji w tematyce alkoholowej, a także popularyzacji trzeźwego stylu życia, rozwijaniu abstynenckich tradycji w czasie pracy, odpoczynku, relaksu i zabawy.

Jednym z przykładów może być sekcja rowerowa. Reprezentując stowarzyszenie promuje założenia miejsko-gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Klub Abstynenta ściśle współpracuje z Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wieloma organizacjami i instytucjami w tym zakresie. Potrafimy udzielić wyczerpujących informacji i konkretnej pomocy zgłaszającym się do nas osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Prosimy o rozważenie naszej prośby, a ewentualne wsparcie ze strony Państwa pozwoli nam na pełniejszą realizację naszych zamierzeń, szybsze i skuteczniejsze działania w interesie wszystkich ludzi.

 

Z wyrazami szacunku:
Zarząd Klubu Abstynenta "Odnowa”.

Komentarze

3 #1 janka
dnia 09.12.2009 14:09
Gratuluję , życzę powodzenia i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,508,005 unikalne wizyty