Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich TATRY '2011

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich TATRY '2011

Od 30 kwietnia do 05 maja 2011 członkowie i sympatycy Klubu Abstynenta "Odnowa" w Lęborku uczestniczyli w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Zlocie Rodzin Abstynenckich TATRY "2011 w Małym Cichym koło Zakopanego. Łącznie było nas 30 osób.

Głównym celem Zlotu była odbudowa i umacnianie naderwanych przez alkohol - więzi rodzinnych, poprawa komunikacji w małżeństwie i z dziećmi, poprawa komunikacji z otaczającym światem, poprawa zrozumienia samego siebie oraz poprawa funkcjonowania w życiu - poprawa jakości życia. Poprzez tego typu imprezy pokazujemy, propagujemy i promujemy nowe niealkoholowe, alternatywne formy spędzania wolnego czasu i wypoczynku oraz w ogóle nienałogowe zachowania. Pokazujemy, przypominamy i uczymy zachowań proekologicznych oraz jak można obcować z przyrodą na trzeźwo.

Celem Zlotu była również rekreacja i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu ludzi uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych wraz z całymi rodzinami.

Należy także wspomnieć o  integrującej roli Zlotu. W imprezie brały udział przedstawiciele prawie wszystkich środowisk trzeźwościowych i ruchów abstynenckich oraz delegacje placówek lecznictwa odwykowego, ośrodków pomocy społecznej, przyjaciele i sympatycy naszego ruchu z całej Polski.

Zlot doskonale spełnił rolę uzupełniającej terapii rodzin. Było to uzupełnienie terapii informacyjno - wykładowej. Były to jakby zajęcia praktyczne z odkrywania i odradzania siebie na nowo.

Obejrzyj zdjęcia w galerii. Już są.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,922,865 unikalne wizyty