Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Spotkanie Opłatkowe

Święta
Dnia 17 grudnia 2010 roku odbyło się opłatkowe spotkanie Klubu Abstynenta "Odnowa" w Lęborku. W spotkaniu uczestniczyli członkowie klubu, sympatycy i zaproszeni goście.

Podsumowując rok, prezes klubu - Małgosia Wróblewska podziękowała za okazaną pomoc oraz współpracę z Klubem Abstynenta "Odnowa" w Lęborku w 2010 roku. Podziękowanie otrzymał Burmistrz Lęborka, Starosta Lęborski, GKRPA w Cewicach, GKRPA w Nowej Wsi Lęborskiej, GKRPA w Wicku oraz GKRPA w Sierakowicach. Dzięki okazanemu wsparciu łatwiej nam było propagować trzeźwy styl życia.

Po części oficjalnej podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Przy śpiewie kolęd i degustacji potraw wigilijnych w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze spędziliśmy ten wyjątkowy wieczór.

Obejrzyj zdjęcia w galerii.

Konkurs

Pomorski Tydzień Trzeźwości

Profilaktyka
Dzisiaj, tj. 25 października 2010 roku rozpoczęliśmy Pomorski Tydzień Trzeżwości. Tradycyjnie już pierwszego dnia spotkaliśmy się na Mszy Świętej, celebrowanej w intencji osób pragnących odmienić swoje dotychczasowe życie i podziękowaliśmy za otrzymane łaski zdrowienia.
Rozpoczęliśmy również cykl spotkań z młodzieżą lęborskich szkół. Przekazujemy w ich trakcie zagrożenia uzależnień od alkoholu i narkotyków. Dzielimy się swoim doświadczeniem w wychodzeniu z uzależnienia.
Na zaproszenie GKRPA w Sierakowicach w ramach Pomorskiego Tygodnia Trzeźwości spotkaliśmy się z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Gminy Sierakowice. Cieszy nas możliwość przekazywania naszej wiedzy i doświadczenia w różnych środowiskach.
Dziękujemy za zaproszenie.

Trzeźwościowy Rajd do Wilkowa

Wydarzenia
W sobotę 9 października, korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na rajd trzeźwościowy do Wilkowa. Część osób trasę przebyło na rowerach, inni dotarli samochodami. Na miejscu przywitali nas mieszkańcy Wilkowa. Podczas biesiadowania mogliśmy obejrzeć najdłuższą deskę świata oraz największą cegłę na świecie. Jak zwykle w tego typu spotkaniach nie mogło zabraknąć naszych tradycyjnych potraw z "kociołka", przepysznych ciast i innych smakołyków przygotowanych przez uczestników. Swoją obecnością zaszczycił nas również miejscowy sołtys. Od jednego mieszkańca Wilkowa usłyszeliśmy historię tej miejscowości. Gospodynie poczęstowały nas świeżym mlekiem . Przy ognisku i podczas całego pobytu pokazaliśmy miejscowej ludności jak bawimy się i spędzamy czas bez używek. Zarówno dorośli jak i dzieci świetnie bawili się na pięknie przygotowanym placu zabaw. Fajnie jest promować zdrowy styl życia, tym bardziej, że tym "zarażamy" innych. Poznaliśmy nowych przyjaciół i nowe piękne okolice godne odwiedzin.
Zdjęcia obejrzysz w naszej galerii.

Spotkanie Północ - Południe II

Spotkania
Dnia 26 sierpnia 2010 roku klubowicze Klubu Abstynenta "Odnowa" wzięli udział w spotkaniu integracyjnym Rodzin Abstynenckich z Województwa Śląskiego w Łebie. Śląsk reprezentowały osoby z Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Lublińca jak również z Lublina.

Spotkanie przebiegało w atmosferze radości, dzielenia się doświadczeniami w dziedzinie prac w klubach abstynenckich jak i pomocy potrzebującym. Został także zorganizowany koncert muzyczny w kościele w Łebie, na którym składaliśmy dziękczynienie za trzeźwość i prośby o siłę ducha w trwaniu w abstynencji.

Zdjęcia w naszej galerii.

Anka
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,508,016 unikalne wizyty