Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Spotkanie integracyjne w Krępkowicach

Spotkania
Po raz kolejny Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku zorganizował
spotkanie integracyjne nad jeziorem w Krępkowicach. Bardzo licznie przybyli sympatycy Klubu, osoby uzależnione od alkoholu i ich rodziny. Tradycyjna już potrawa, to "prażone" w kociołku w wykonaniu Henia. Były oczywiście kiełbaski z ogniska, pyszne ciasta wykonane przez nasze Panie i wiele innych smakołyków.
Jednak od jedzenia ważniejsza była atmosfera spędzanego wspólnie czasu. Te prowadzone rozmowy, wspólne śpiewanie, gry, zabawy, pływanie i łowienie ryb, jazda na rowerach są dowodem na to, że można i warto żyć na trzeźwo. Jako ludzie po przejściach promujemy taki styl życia i taki wybraliśmy. Tylko na trzeźwo możemy w pełni świadomie uczestniczyć w społeczności.
Pogoda nam dopisała, grajkowie też.
Obejrzyj zdjęcia w galerii.

Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych

Wydarzenia
We wtorek 27 lipca do Lęborka zawitali uczestnicy XII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych im. Jana Pawła II.
Celem rajdu jest promowanie zdrowego i trzeźwego trybu życia.
Jak co roku, kolarzy powitali członkowie Klubu Abstynenta "Odnowa" w Lęborku, którzy zaprosili gości na spotkanie do swojego klubu. W spotkaniu uczestniczyły osoby uzależnione oraz sympatycy klubu.
Zdjęcia w galerii.

XVIII Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe

Spotkania
Anonimowi alkoholicy, narkomani, palacze, hazardziści, erotomani i żarłocy, ich krewni i przyjaciele przyjechali w sobotę, 31 lipca, do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu na trwające do niedzielnego poranka XVII Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Towarzyszyły im słowa „Bądźmy świadkami miłości".

Już po raz osiemnasty na wielki „mityng pod gwiazdami” do Lichenia, z kraju i zagranicy, zjechały tysiące osób uzależnionych. Przyjechali Ci którym udało się zerwać z nałogiem i właśnie miedzy innymi ich świadectwo ma dać siłę tym którzy w Sanktuarium pomocy poszukują Przed cudownym obrazem Matki Boskiej Licheńskiej proszą o wparcie ale dziękują też za każdy dzień bez nałogu.

Spotkania rozpoczęły się w sobotę 31 lipca o godz. 10.00 Drogą Krzyżową. Od wczesnych godzin przedpołudniowych w starej części Sanktuarium trwały prezentacje artystyczne uzależnionych i często utalentowanych osób. O 14.30 odprawiona została Msza św. w intencji osób ze środowisk trzeźwościowych, które odeszły na „Wieczny Mityng”. W programie spotkań był jeszcze wykład Ewy Woydyłło a wieczorem o 19.00 Msza św. ze świadectwami. Licheńskie spotkania to przede wszystkim możliwość rozmowy o swych problemach z psychologiem i specjalistą od uzależnień.

Uczestnicy licheńskich spotkań udział wzięli w całonocnych mityngach oraz we wspólnej modlitwie. Licheński „mityng pod gwiazdami” zakończył się w niedzielę o 5 rano.

Wśród nałogów które coraz bardziej zagrażają Polakom jest globalna sieć Internetu. Według badań w sieci spędzamy coraz więcej czasu, zaniedbując własne obowiązki i rodziny. Jednak jak mówią specjaliści Internet oprócz zagrożeń ma też wiele zalet. Od pewnego czasu w sieci odbywają się mityngi grup wsparcia dla uzależnionych od alkoholu, hazardu czy seksu. Wielu z uczestników to Polacy którzy wyemigrowali z kraju za pracą . Terapia za pomocą internetowych łączy to często jedyny sposób by takim ludziom starać się pomóc.

XVIII Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe zostały zorganizowane przy współpracy grup AA oraz Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Centrum powstało na bazie dwóch Apostolatów – Trzeźwości i Odnowy Rodziny. Zostało otwarte 10 lat temu jako wotum dziękczynne za pielgrzymkę Ojca Świętego Jana Pawła II do Lichenia.

W Centrum wsparciem i radą osobom uzależnionym oraz ich najbliższym służą wykwalifikowani terapeuci oraz duchowni.

Zdjęcia w galerii.

Pielgrzymka rowerowa "Od Jakuba do Jakuba"

Wydarzenia
W dniu 24 lipca 2010 roku odbyła się rowerowa pielgrzymka "od Jakuba do Jakuba" z Lęborka do Łeby. Oczywiście sekcja rowerowa Klubu Abstynenta "Odnowa" uczestniczyła w niej. Mimo fatalnej pogody (ulewny deszcz) pokonaliśmy trasę. W przerwach zagłębialiśmy się w zadumie, modlitwie i medytacji w miejscowych kościołach. W Łebie uczestniczyliśmy we mszy świętej, która była celebrowana w intencji pielgrzymów przez ojca Roberta, uczestnika pielgrzymki. Deszcz nie przeszkodził wspólnie dorosłym i dzieciom bawić się podczas jazdy. Taki wyjazd uczy nas współpracy z innymi i daje wielkie zadowolenie również z siebie. Najbardziej wytrwali wracali do Lęborka rowerami, nie zwracając uwagi na ulewę. Bardziej zmęczeni i kontuzjowani wrócili szynobusem.

Zdjęcia w naszej galerii.

Nasza pierwsza piosenka klubowa

Członkowie
Ułożyliśmy pierwszy tekst śpiewany dla naszego klubu, który po raz pierwszy wykorzystaliśmy udając się na Piknik "Trzeźwe wakacje - Bezpieczne wakacje" do Damnicy. Nie jest on perfekcyjny ale oddaje to, co dla nas najważniejsze - TRZEŹWOŚĆ. Może usłyszycie nasz "hymn", gdy spotkacie nas np. na wycieczce rowerowej, na spotkaniu nad jeziorem lub w naszym klubie. Zapraszamy wszędzie, gdzie trzeźwy styl życia jest doceniany i promowany.


JESTEM TRZEŹWY, BO TAK CHCĘ
RADOŚĆ TRYSKA Z TWARZY MEJ
Abstynencki Klub Odnowa

MIŁOŚĆ, SPOKÓJ WAŻNA RZECZ
PIWO, WÓDKA ODEJDŹ PRECZ
Abstynencki Klub Odnowa

NASZA MAŁGOŚ SERCE MA
RADĘ TOBIE DOBRĄ DA
Abstynencki Klub Odnowa

NIE PIJ CHŁOPIE BO TAK ŹLE
PRZEGRASZ Z WÓDKĄ ŻYCIE SWE
Abstynencki Klub Odnowa
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,507,990 unikalne wizyty