Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Życzenia dla pań

By się spełniły Twoje życzenia
By się ziściły Twoje marzenia
By uśmiech często gościł na Twej twarzy
Byś zdobyła w życiu szczyt swoich marzeń
Wszystko, co chciałabyś,
By się zdarzyło
Wszystko, czego pragniesz,
By Twoim było...

Terapia grupowa

Profilaktyka
W każdy czwartek w Klubie Abstynenta "Odnowa" odbywa się terapia grupowa alkoholików.

Terapia grupowa jest podstawową formą oddziaływania w leczeniu uzależnień. Pomaga w identyfikacji z chorobą oraz jej akceptację. Jest ona formą leczenia poprzez kontakt z większą ilością osób o podobnej lub jednakowej specyfice problemów. Terapia grupowa przynosi dobre rezultaty wówczas gdy regularnie uczęszcza się na spotkania i aktywnie uczestniczy w nich. Na seansach można spotkać ludzi z podobnymi problemami i dzięki temu zyskać nowe znajomości wśród ludzi w podobnej sytuacji, zobaczyć jak inni sobie radzą z uzależnieniem. Podczas terapii grupowej ludzie wzajemnie wymieniają swoje doświadczenia oraz wzajemnie się wspierają w walce z nałogiem. Każda osoba, która chce korzystać z takiej formy terapii, zapoznaje się i akceptuje normy grupy, którą będzie współtworzyła. Jest to warunek niezbędny do prawidłowego realizowania procesu grupowego, czyli do zdrowienia każdego z jej uczestników. Takimi normami są, np. zakaz używania jakiejkolwiek formy agresji (fizycznej, psychicznej i. in.), powstrzymywanie się od oceny innych, czy przerywania sobie wypowiedzi, szczerość. Terapia taka ma także charakter edukacyjny, bo terapeuta często uczy jak zachowywać się w sytuacjach stresowych, uczy asertywności poprzez odgrywanie różnych ról i scenek z życia.

Karnawałowe spotkanie integracyjno-rodzinne

Spotkania
Po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie integracyjno-rodzinne dla członków i sympatyków Klubu Abstynenta  "Odnowa".
Spotkanie połączone z zabawą karnawałową było doskonałym rozpoczęciem nowego roku w trzeźwym życiu. Wspólne spotkania wzmacniają nas w postanowieniach życia bez alkoholu, ułatwiają nam stawiać czoło przed pokusą powrotu do nałogu.
Mieliśmy możliwość podzielenia się nawzajem swoim doświadczeniem, opowiedzenia o trudnościach napotykanych na naszej drodze trzeźwienia. Największą radością była zabawa taneczna. Każdy z uczestników spotkania pląsał w rytm muzyki. Bawiliśmy się świetnie i nie mieliśmy kłopotów z kierowcami po imprezie. Każdy mógł spokojnie jechać nie narażając siebie i innych na wypadek. Trzeźwe życie jest o wiele piękniejsze i lepsze od od życia pijanego. Stąd nasz wybór, trudny ale słuszny. Cieszymy się możliwością spotkań klubowych, bo to nas wzmacnia i buduje.

Zdjęcia ze spotkania dostępne w galerii.

Tydzień profilaktyki w Gimnazjum w Cewicach

Profilaktyka
Dnia 2 lutego 2010 roku przedstawiciele Klubu Abstynenta "Odnowa" na zproszenie pedagoga Gimnazjum i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Cewicach uczestniczli na spotkaniu z młodzieżą w/w szkoły. Podczas spotkania podzieliliśmy się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie uzależnienia od alkoholu. Mlodzież z zainteresowaniem słuchała o zagrożeniach i łatwości ulegania uzależnieniu od używek. Zadawane nam liczne pytania świadczą o poważnym traktowaniu i chęci zrozumienia choroby alkoholowej, przyczyn jej powstawnia, przebiegu i możliwości wyjścia z nałogu.
Jako trzeźwi alkoholicy mogliśmy podzielić się swoją radością życia w trzeźwości i abstynencji. Mogliśmy opowiedzieć o możliwościach pracy, zabawy i spędzania wolnego czasu bez alkoholu. Jesteśmy żywym przykładem innego, lepszego życia. Szczęśliwego!
Takie spotkania i dawanie świdectwa trzeźwosci młodym ludziom stojącym na progu dojrzałości wzmacnia nas i utwierdza w słuszności podjętych decyzji o życiu bez udziału alkoholu.
Za tydzień spotykamy się z uczniami SP w Cewicach, aby z nimi również podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą.
Może ktoś z uczniów opowie w domu, czy wśród znajomych o możliwości wyjścia z uzależnienia alkoholowego i zainteresuje tym kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy. Nasz Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku stoi otworem.

Zabawa choinkowo-mikołajkowa

Spotkania
W dniu 8 stycznia 2010 roku w Klubie Abstynenta "Odnowa" dzieci naszych klubowiczów otrzymały paczki od Mikołaja i bawiły się wspólnie ze swoimi opiekunami. Jak zawsze na takim spotkaniu jest wiele emocji co będzie można zobaczyć na zdjęciach upamiętniających to wydarzenie. Zarówno dzieci jak i dorośli lubią taką formę spotkań, gdyż jest to forma integracji i wspólnego spędzania wolnego czasu.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,429,501 unikalne wizyty