Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Zabawa sylwestrowa

Święta
W ostatnią noc roku 2009 bawiliśmy się  w Klubie Abstynenta na bezalkoholowej zabawie sylwestrowej.

Sami przygotowaliśmy jadło i wystroiliśmy salę. Bawiliśmy się przy muzyce, którą przygotowali Tomek i Ewa.

Były również śpiewy przy gitarze, na której grali Kazik i Wojtek. Wszyscy świetnie się bawili. Po północy zaśpiewaliśmy Januszowi  "Jestem trzeźwy", bo właśnie 1 stycznia obchodzi swoją V rocznicę abstynencji. W Nowy Rok 2010 wkroczyliśmy trzeźwi i pełni nadziei, że takie życie będziemy prowadzić nadal i "zarażać" nim innych ludzi. Warto być trzeźwym.

Zdjęcia z balu sylwestrowego znajdują się już w naszej galerii zdjęć.

Życzenia

news: choinka_2009.jpg

Radości i spokoju
na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
oraz pomyślności i trafnych wyborów
w Nowym Roku 2010
klubowiczom i ich rodzinom,
a także sympatykom oraz wszystkim,
którzy w jakikolwiek sposób są związani
z Klubem Abstynenta "Odnowa" w Lęborku
życzy Zarząd.


Spotkanie opłatkowe

Święta
Dnia 14 grudnia 2009 r. w Klubie Abstynenta "Odnowa" odbyło się opłatkowe spotkanie wigilijne klubowiczów i zaproszonych gości. Naszą Wigilię swoją obecnością zaszczycili: przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Lęborku, Urzędu Gminy w Cewicach, Placówki Wielofunkcyjnej Nr 1 w Lęborku oraz SGJ w Lęborku. Po przełamaniu się opłatkiem i życzeniach, śpiewano kolędy przy akompaniamencie akordeonu. Rodzinno-świąteczna atmosfera zagościła w naszych sercach.

Zapraszamy do gelerii zdjęć.

Pomorski Tydzień Trzeźwości

Profilaktyka
W ramach "Pomorskiego Tygodnia Trzeźwości" w dniu 7 grudnia odbyło się spotkanie profilaktyczne zorganizowane przez Klub Abstynenta "Odnowa"  dla lokalnej społeczności w Gminie Cewice. Spotkania zorganizowano w Szkole Podstawowej w Maszewie i w Szkole Podstawowej w Łebuni. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w programie i zadawała pytania związane z uzależnieniami.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii zdjęć.

List otwarty

Informacje
Do Wszystkich Firm, Instytucji oraz Osób Prywatnych,
Którym Trzeźwość Naszego Społeczeństwa
Leży Głęboko w Sercach

 

W związku z ciągłym rozwijaniem nowych form działań Klubu Abstynenta, wdrażaniem w jego ramach programów profilaktycznych w zakresie uzależnień od alkoholu oraz wzrastającym zainteresowaniem w sprawie uzyskania pomocy w naszym stowarzyszeniu, zwracamy się do Państwa o rozważenie możliwości udzielenia nam pomocy finansowej.

Klub Abstynenta oferuje mieszkańcom naszej społeczności alternatywę w postaci różnych bezalkoholowych form spędzenia czasu i zabawy, aby w ten sposób propagować trzeźwy styl życia w środowisku lokalnym. Ponadto poprzez realizowanie programów profilaktycznych w Punkcie Konsultacyjnym przy Klubie Abstynenta stworzyliśmy na terenie naszego miasta i okolic centralny ośrodek informacji i pomocy dla osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu.

Koncepcja ta powstała w wyniku analizy problemów alkoholowych w mieście i okolicy oraz rzeczywistych potrzeb ludzkich. Opierając się na znowelizowanej ustawie o rozwiązywaniu problemów alkoholowych i idąc za tą ustawą  miejsko-gminnym programem, pragniemy uzupełnić na naszym terenie lukę w tym zakresie.

Posiadamy lokal przy ul. Bolesława Krzywoustego 1, w którym staramy się stworzyć właściwe warunki pracy profilaktycznej i odpowiednią miłą atmosferę. Wszystkie prace możliwe do wykonania we własnym zakresie realizujemy opierając się na społecznej pracy członków klubu. Nie szczędzimy własnych środków i materiałów.

Pomimo dotacji z budżetu Burmistrza Miasta Lębork na zasadnicze potrzeby związane z prowadzeniem i funkcjonowaniem Klubu Abstynenta „Odnowa” realizacja założeń statutowych dyktuje wiele potrzeb. Własne fundusze nie pozwalają na zapewnienie środków do realizacji wszystkich cennych inicjatyw stowarzyszenia takich jak prowadzenia spotkań, szkoleń i wielu innych form oddziaływania na szersze środowisko, służących edukacji w tematyce alkoholowej, a także popularyzacji trzeźwego stylu życia, rozwijaniu abstynenckich tradycji w czasie pracy, odpoczynku, relaksu i zabawy.

Jednym z przykładów może być sekcja rowerowa. Reprezentując stowarzyszenie promuje założenia miejsko-gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Klub Abstynenta ściśle współpracuje z Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wieloma organizacjami i instytucjami w tym zakresie. Potrafimy udzielić wyczerpujących informacji i konkretnej pomocy zgłaszającym się do nas osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Prosimy o rozważenie naszej prośby, a ewentualne wsparcie ze strony Państwa pozwoli nam na pełniejszą realizację naszych zamierzeń, szybsze i skuteczniejsze działania w interesie wszystkich ludzi.

 

Z wyrazami szacunku:
Zarząd Klubu Abstynenta "Odnowa”.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,429,492 unikalne wizyty