Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Spotkanie rodzinno-integracyjne (Wigila)

Spotkanie rodzinno-integracyjne (Wigila)

Nadszedł w końcu ten piękny czas podsumowań, w którym dominuje miłość, nadzieja i wiara. Spotkaliśmy się w towarzystwie naszych gości, aby powspominać, pośpiewać no i pojeść. A było co!  Wiemy, że w 2017 roku nadal będziemy budować trzeźwość zarówno naszą jak i osób, które zechcą być z nami. Nadal będziemy nieść posłanie osobom zagubionym, cierpiącym. Nieustannie wierzymy w trzeźwość jako dar, który możemy doświadczać. Chcemy aby jak najwięcej osób ten dar odkryło i zaczęło zmieniać swoje życie.

Bedziemy cieszyć się razem.

Szczęśliwego Nowego Roku dla nas, naszych najbliższych i wszystkich ludzi. Do zobaczenia w 2017 roku.

Zabawa mikołajkowo- choinkowa

Zabawa mikołajkowo- choinkowa

Mikołaj  w tym roku przyszedł do naszego Klubu. Hurra.Widocznie wszyscy byliśmy grzeczni i pracowici. Tak było rzeczywiście. Niósł tak ciężki worek, a właściwie worki, że elfy musiały mu pomagać. Najważniejsze, że dojechał i bawił się z nami przez kilka godzin. Oczywiście przepytał dzieci z piosenek i bajek, niektórym pozwolił nawet pociągnąć sie za brodę. Było wspaniale, radośnie i niezapomnianie. Pa, pa Mikołaju, wróć do nas za rok.

Spotkanie z osobami stosującymi przemoc

Spotkania

W tym roku postanowiliśmy zorganizowac na terenie naszego Klubbu spotkanie na powyższy temat. Uważamy, że niby wszyscy wiedzą, że przemoc to coś złego, ale czasami  o tym zapominamy i dajemy się ponieść emocjom.

Zebraliśmy osoby, które w swoim życiu stosowały rozwiązania przemocowe i rozmawialiśmy na temat sposobów wyjścia z trudnych sytuacji, aby nie zachować się w sposób niewłaściwy. Uczestnicy dowiedzieli się, jak sobie radzić w stanach silnego wzburzenia, aby nie stosować przemocy.  Bardzo cenne były opowiadane ich osobiste doświadczenia i w tym temacie.

Warsztat " Żyję zdrowo, bez uzależnień"

Spotkania

I kto by pomyślał, że przygotowywanie zdrowego jedzenia jest takie proste? I smaczne. Po raz kolejny dziedzi z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Lęborku, się o tym przekonały.Same wykonały warzywne sajgonki, ptasie mleczko na słodko i słono. Piły zdrowe kaka, jadły hamburgery bez poczucia winy. Radości przy tym było co nie miara i zadowolenia, że każdy z nich to potrafi. Mistrzem który dyrygował pracami był nieoceniony i bardzo lubiany przez dzieci P. Janusz Arrasz.

Pan Janusz szykuje dla dzieci kolejną niespodziankę w najbliższe ferie zimowe. I znów będzie się działo...

Dziękujemy

Pomorski Tydzień Trzeźwości

Profilaktyka

Po raz kolejny nasz Klub był organizatorem Pomorskiego Tygodnia Trzeźwości. Zaczęliśmy mszą św. , a w kolejnych dniach mieliśmy spotkania w lęborskich gimnazjach z młodzieżą szkolną. Rozmawialiśmy nt. drogi, która prowadzi do wchodzenia w uzależnienie. Młodzież pytała nas z dużym zaangażowaniem o używki, ich skutki i sposoby zapobiegania. Ogłosiliśmy też konkurs plastyczny na prace nt. uzależnień. Najciekawsze zostały docenione i wyróżnione. Wiemy, że takie działania są potrzebne obu stronom. Dziękujemy za udział.

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,507,982 unikalne wizyty