Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Nasza integracja

Wydarzenia
Ważnym celem, jaki przyświeca naszym działaniom, jest integracja członków naszego klubu oraz ich rodzin. Dlatego podejmujemy wiele starań, aby wspólnie się spotykać i być razem.

Dwa razy byliśmy w 2009 roku na integracyjnym pikniku trzeźwościowym nad pięknym jeziorem w Krępkowicach. Jak widać na zdjęciach, bawiliśmy się świetnie. Było ognisko i "prażone" w kociołkach, śpiew przy akopaniamencie akordeonu, kąpiel wodna i słoneczna. Pokazaliśmy społeczeństwu Gminy Cewice, że można cudownie bawić się i wypoczywać bez alkoholu. Z takiej formy wypoczynku korzysta coraz więcej ludzi.

Natomiast w dniach 19-20 września 2009 r. zorganizowaliśmy w Żarnowskiej i w Łebie rodzinne spotkanie integracyjne.

Poza tym uczestniczyliśmy w Festynie Trzeźwości w Damnicy, gdzie braliśmy czynny udział w różnych konkurencjach sportowych. Sekcja rowerowa z kolei wybrała się na Rowerowy Rajd Trzeźwościowy. Trasa przebiegała drogami Gmin Cewice i Nowa Wieś Lęborska.

Jak co roku w styczniu zorganizowaliśmy zabawę mikołajkowo-choinkową dla dzieci z rodzin alkoholowych. Były piękne prezenty, czasem łzy ale przede wszystkim wspaniała zabawa z naszymi "milusińskimi". Mikołaj obiecał gościć w naszym klubie za rok. Będziemy grzecznie czekać.

W pierwszych dniach maja  po raz kolejny uczestniczyliśmy w programie szkoleniowo-terapeutycznym dla członków i sympatyków Klubu Abstynenta. Braliśmy aktywny udział na Zlocie Rodzin Abstynenckich w Małym Cichym w Tatrach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

X Festyn Profilaktyczny

Profilaktyka
W październiku tego roku zorganizowaliśmy X Festyn Profilaktyczny "Alkohol STOP" dla lokalnej społeczności. Festyn odbył się w Domu Dziecka w Lęborku. Pokazaliśmy, że można świetnie się bawić bez alkoholu. Dzieci z Domu Dziecka bardzo chętnie uczestniczyły w organizowanych przez Klub Abstynenta zawodach, konkursach i zabawie. W podziękowaniu za wspólną zabawę dzieci otrzymały upominki.

Więcej można zobaczyć w galerii zdjęć.

Startujemy w Internecie

Informacje
Witamy wszystkich na stronie internetowej naszego klubu. Strona powstała, aby ułatwić komunikację osobom, które nie zawsze mogą spotkać się z nami osobiście. Innym powodem uruchomienia strony jest propagowanie treści, na których opiera się działalność Klubu Abstynenta "Odnowa" w Lęborku oraz zaprezentowanie naszych działań szerszej grupie odbiorców. A dzieje się naprawdę wiele.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do rejestrowania się na stronie. Dzięki temu uzyskacie dostęp do pewnych materiałów tylko dla członków klubu. Osoby spoza klubu również są mile widziane i mogą brać udział w dyskusji na naszym forum dyskusyjnym.

Roczne utrzymanie strony kosztuje około 100 złotych. Uruchomienie strony oraz abonament za pierwszy rok zostały nam zasponsorowane. Mamy nadzieję, że na kolejny rok uda nam się pozyskać fundusze, bądź kolejnego sponsora.

Pozdrawiamy i zapraszamy do aktywnego udziału w tworzeniu naszej strony.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,508,051 unikalne wizyty