Klub Abstynenta "Odnowa" w Lęborku

Nawigacja

Modlitwa o pogodę ducha

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić.

Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić.

I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Spływ Kajakowy

Spływ Kajakowy

I kto by pomyślał, że to wogóle jest możliwe? A jest. Blisko 40 osób z naszego klubu wybrało sie na spływ kajakowy rzeką Łeba. Trasa wiodła z miejscowości Żelazkowo do Cecenowa (16,5 km). Mieliśmy płynąć ok. 3 godz. tymczasem tak nas rozpierała pozytywna energia , że przypłyneliśmy z blisko godzinnym wyprzedzeniem.

Pomimo bardzo zmiennej pogody (deszcz, słońce, wiatr) nikt nie miał wątpliwości, że była to  niesamowita przygoda, która koniecznie musi mieć dalszą kontynuację.Pomysły już mamy- czasami ekstremalne, ale właśnie o to chodzi. Na koniec naszej eskapady wodnej było oczywiście ognisko i spotkanie z naszym przyjacielem i jego żoną, którzy zawsze chętnie goszczą przygodnych wędrowców.

III Spotkanie Ludzi z Pasją "Oporni na Szarość" w Stanominie

III Spotkanie Ludzi z Pasją "Oporni na Szarość" w Stanominie

Idea jaka przyświecała tegorocznemu spotkaniu  to " cudowanie w przebieraniu". Czas historyczny jaki został zaproponowany to stulecie od 1840-1920. Grupka osób jadąca z naszego klubu na to spotkanie, miała nie lada problem jak i  w co sie przebrać. Dyskutowaliśmy, wymyślaliśmy praktycznie do ostatniego dnia przed wyjazdem.Już na miejscu zaprezentowaliśmy nasze stroje wtapiając sie w tłum innych uczestników. Smiechu było co niemiara. Czuliśmy się wspaniale, jak zwykle, pełna integracja grupy. Na spotkaniu poznawaliśmy niebywałe pasję, umiejętności i zainteresowania zarówno osób trzeżwiejących jak i terapeutów. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania osobistego Bogusi i myślimy już jak w przyszłym roku bardziej aktywnie włączyć się w opornych. Dziękujemy ośrodkowi za wspaniałe przeżycia.

Rajd Środowisk Trzeźwościowych dookoła Polski

Rajd Środowisk Trzeźwościowych dookoła Polski

Rowerzyści jadą pomimo deszczu, słońca czy innych przeciwności. Dążą do celu, który sobie wcześniej ustalili. Takie działanie ma sens i sprzyja harmonii życia.

Rowerzyści jadący w tegorocznym Rajdzie dookoła Polski, przyjechali do nas w piątek 15.07. z Ustki. Dzień poprzedzający ich przyjazd do Lęborka był szczególnie ulewny. Nie było mowy o wycieczce nad morze. Ale już kolejny dzień, kiedy jechali do Lęborka był prawie bezdeszczowy. Lębork przywitał ich słoneczkiem, pysznym obiadem, ciastem i oczywiście grupą wiernych klubowiczów. Po raz kolejny wspominaliśmy poprzednie lata, przygody na trasie i nowinki z całego roku. Pogoda ducha , uśmiechy i radość ze wspólnego spotkania była wszechobecna. Przyjazd do naszego miasta pozostaje w ich pamięci, o czym informują nas co roku.

Dziękujemy Wam za kolejne spotkanie i życzymy siły, wiary i miłości na każdy dzień. Jesteśmy z Wami!!!

XX Rocznica Klubu Abstynenta "Odnowa"

XX Rocznica Klubu Abstynenta "Odnowa"

 


XX Rocznica Klubu Abstynenta " Odnowa"

Takiej rocznicy nikt z nas chyba się nie spodziewał. Byliśmy pełni obaw czy przyjadą goście i czy udzwigniemy ciężar przygotowań. Było dużo pracy, jednak podział obowiązków bardzo nam pomógł.

Goście zaproszeni dziękowali nam za wieloletni wkład w pomaganie osobom uzaleznionym i członkom rodziny.

Doceniona została nasza codzienna praca . To dla nas bardzo ważne. Wspomnienia z początków istnienia Klubu Abstynenta były przeplatane pięknym akcentem muzyczno- wokalnym zespołu Retro- Bend z Potęgowa. A na zakończenie smakowaliśmy przepyszny tort, upieczony przez cukiernię z Bożego Pola.

W drugiej części dnia zaplanowae zostały obchody XXX rocznicy Ruchu Trzeżwościowego w Lęborku. Gościem szczególnie oczekiwanym był Felek z Warszawy.

Wzruszenie, poczucie spełnienia, radość i potwierdzenie słusznych wyborów towarzyszyło nam jeszcze długo.

Małe Ciche 2016

Małe Ciche 2016

Wyjazd na Zlot Abstynencki w Małym Cichym

Wyjazd na tegoroczny Zlot Rodzin w Małym Cichym przeszedł już do historii, ale jego uczestnicy nadal go wspominają. Był bowiem szczególny ze wzgledu na atrakcje proponowane przez organizatorów. Były bardzo ciekawe warsztaty plastyczne, muzyczne, zajecia sportowe, wykłady z osobami, które przez całe zycie doskonalą sie w sztuce pomagania osobom cierpiacym. Były tez wycieczki w góry ( Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Chochołowska ). Niektórzy z nas cieszyli sie też z wyjazdu do Zakopanego i term  w Bukowinie Tatrzańskiej. Uśmiechy, radość i pogode ducha mieliśmy wypisane na twzrzy, co widocznie zauważył jeden z lokalnych reporterów i poprosił nas o wywiwad.

Cudowny odpoczynek, piękno gór, integracja  to było " coś" na co długo czekaliśmy.

dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które umożliwiły nam tegoroczny wijazd.

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,306,912 unikalne wizyty